Зроби свій захід незабутнім

+38 (063) 525 05 25 Зателефонуйте нам

menu icon

Історія фотобудки – від винаходу до сучасної популярності

Фото-бокс, фотобудка, фотокабіна – це різні назви автономної камери для отримання негайних знімків без участі фотографа. Майже 100 років тому її поява стала справжнім проривом в фотоіндустрії. Сьогодні фотобудки є по всьому Світу, і після невеликого спаду 90-х – 2000-х, користуються масовою популярністю.


фотобудка
Головні переваги фото-бокса – швидкість отримання готових кадрів, простота використання, розкріплення перед камерою. Останній момент особливо цінують люди – фотобудка дозволяє робити унікальні кадри, корчити рожиці, щиро дурачитись, тобто – бути собою.

Як і коли з`явився чудесний фото-винахід

Історія створення закритого ящика, де людина знаходиться наодинці перед дзеркалом, пов`язана з ідеєю спростити, прискорити та здешевшати процес фотозйомки на документи. Думка позбавити клієнта від ніяковості перед незнайомцем, який наводить на нього об`єктив і віддає суворі команди “трохи вліво”, “трохи вправо”, “підборіддя долу”, “не кліпайте”, “посміхніться” – з`явилось пізніше.

Етапи появи фотобудки:

  • 1888 рік – американці Едвард Пул і Уільям Поуп вперше намагались запатентувати машину-автомат для фотографування, але справа не вигоріла.
  • 1889 рік – француз Теофіл Енгельберт, талановитий інженер, на Всесвітній виставці презентує першу працюючу фотокабіну. На жаль, робота її була нестабільною, тому до широких мас вона не дійшла.
  • 1921 рік – молодий фотограф з російським корінням Анатолій Йозефовіч, переїхавши з Германії в Штати і назвавшись Анатолем Ендрю Джозефо, знаходить інвесторів для свого проекту вдосконаленої фотобудки.
    1924 рік – на Бродвеї встановлюють фотокабіну для масового використання.
  • 1925 рік – за рік відвідування фотобудки рівнялось біля 1000 клієнтів за день, і було встановлено декілька фотокабін.
  • 1927 рік – Анатоль Джозефо продає бізнес за мільйон доларів плюс пожиттєве роялті.


фотокабіна фотобудка моментальная печать фото
Модні фотобокси народжували ажіотаж не тільки в Штатах – черги до фотобудок вишикувались по всій Європі. Дотепер історичні музеї ретельно зберігають фото світових зірок з фотокабінок: Одрі Хепберн, Сальвадора Далі і його музи Гала, Мерілін Монро, Енді Уорхола, Джо ДіМаджіо, Трумена Гарсія Капоте. У Квентіна Тарантіно є персональна фотобудка, в яку він запрошує своїх гостей.


знаменитості в фотобудці

Сучасна популярність фотокабін

Фотобудки після появи цифрової фотографії стали простішими, легшими, мобільнішими, функціональними. Відвідувач отримує моментальні знімки високої якості, які друкуються на папір або передаються в Інтернет.

Креативним рішенням є дзеркальна фотозона, яка зображує у великій кількості преломлених віддзеркаленнь “друзки” образу. Клієнти в захваті від результату – подібні знімки можна легко відшукати на сторінках Інстаграм.


фотобудка знаменитости
Сьогодні фотобудки не рідкість для масових місць, а також для вечірок, корпоративів, ювілеїв, весіль, інших масових заходів. Монтується пристрій за лічені хвилини, оператор дає інструкції відвідувачам по всім нюансам отримання фотокарток. Ті заходять в будку – і починається магія, яке втілюється в незабутні веселі знімки. Фотобокси стали повновісною нішею масових розваг.

Замовити фотобудку можна тут

Працюємо по усій Україні
і за кордоном.