Зроби свій захід незабутнім

+38 (063) 525 05 25 Зателефонуйте нам

menu icon

Дзеркальна кімната да Вінчі

витрувианский человек зеркало леонардо да винчи

Побачити своє зображення, як я виглядаю, “хто я” – цим людина, мабуть, переймалась з найдавніших часів. Природнє дзеркало – відображення в воді – використовувалось для цього тисячоліттями, аж поки з винаходом обробки металів (бронзи) хтось не замітив, що якщо дуже ретельно (це важливо!) відшліфувати достатньо велику поверхню металу – то в ньому можна побачити своє відзеркалення. При цьому виявилась важлива різниця – лист металу, на відміну від водної поверхні, можна було ставити вертикально, що набагато зручніше. До того ж, його було легше (наскільки є легким шматок бронзи) переносити.

Міф про Персея і Медузу Горгону на цьому, власне, і базується: хто не пам`ятає, Медуза вбивала людей своїм поглядом, перетворювала їх на каміння, і тільки персею вдалось її перемогти, бо він дивися не прямо їй в очі, а в відзеркалення в бронзовому щиті. 

Але, як не шліфуй бронзову поверхню – “якість зображення” в ньому буде, м`яко кажучи, не дуже. Мабуть, тому у фараонів і їх цариць був такий густий і жирний макіяж – а ну-ка, спробуй точно навести “стрілки”, дивлячись в мутновату бронзу! Хоча, певно, навряд чи богоравні фараони наводили красу власноруч – не фараонська це справа.

Римлянам особливо милуватись своєю красою було николи: подивився, чи рівно сидить на коротко стриженій солдатській голові шлем, не зкособочено чи панцир, і вперед, на завойювання Світу! А після падіння Імперії всіляким франкам-готам-гунам було вже точно не до роздивляння себе в дзеркалах.

персей зеркальный щит

Відродження

Венецианское Зеркало Венеційське Дзеркало. Сучасна репліка

Як багато дещо інше, дзеркало прийшло в Європу зі Сходу, писля Хрестових походів. Подивившись на виточених арабських джентльменів, які цілком слушно були в шоці від цих франків-готів-германців, і поживши трохи на Сході – хрестоносці принесли в брудновату тоді Європу моду виглядати гарно. Древні римські дзеркала на той час вже потускніли, і якийсь майтер додумався (або вкрав секрет на Сході, як звичайно) – наносити тонкий шар металу на скло. Таким чином виключався процес тривалої шлифовки, а зображення ставало набагато чіткішим.

Але з огляду на технологічні особливості нанаосити розплавлений метал можна було лише на кулясті поверхні, які потім обережно розбивали на друзки-сегменти, які і використовувались у якості дзеркал.

Це було не буже зручно, та й кінцевий продукт був занадто дорогим. Поступово майстри (це були фламандці) навчились робити пласкі дзеркала, але все рівно вартість дзеркала була, як тогочасна ціна на полотна Рембрандта.

Венеційці, з притаманною їм комерційною жилкою, поставили виробництво дзеркал на потік, але це ще було занадто дорого. 

Але, поменш, Європа вгледілась в дзеркало, і вирішила, що пора починати Епоху Відродження.

Зеркальная Комната Леонардо


Зеркальная Фотобудка HoneyPro

Кожен майстер був в ті часи трохи філософом, а Великому Да Вінчі – як кажуть, сам Бог велів. Залишатись осторонь такого цікавого питання, як виробництво дзеркал, він, ясне діло, не міг (ну це як би виробництво електрокарів – і без Ілона Маска!), ії тим більше – не міг не принести в цей процес шось своє, адже він – Леонардо!

Маестро звернув увагу на воістину світоглядне питання: якщо дзеркал буде не одне, а декілька – то кількість зображеннь себе коханого стає безкінечним, а якщо дзеркала поставити у вигляді дзеркальної кімнати (точніше, у вигляді восьмикутника) – топобачити себе можна з різних сторін, з яких раніше себе побачити було неможливо. По революційності це було схоже з відкриттям Зворобнього Боку Місяця. Нам, звикшим до того, що “трюмо” можна купити в будь-якому мебельному магазині – важко зрозуміти, що тоді Дзеркальна Кімната була розвагою для монарших осіб, і майже Чудом Світу. І повторити її у вигляді Дзеркальної Галереї Лувра вдалося лише сторіччами пізніше – Людовику Чотрирнадцятому, Королю-Солнце.

Ми в HoneyPro, хоч і не Леонардо, але без зайвої скромності, пішли далі – в нашій дзеркальній комнаті можна побачити не тільки безкінечну кількість своїх відзеркаленнь з різних ракурсів, але й зафіксувати їх в якісному цифровому знімку. До цього ж, це можна зробити швидко, оперативно, і навіть моментально завантажити на Фейсбук, чого сам да Вінчі зробити ніяк не міг 🙂


Зеркальная Фотобунка HoneyPro

Взнати більше про Дзеркальну Фотобудку від HoneyPro

Працюємо по усій Україні
і за кордоном.